VII Bieg Wolności – Kije 2024 – fotorelacja

W niedzielę, 9 czerwca punktualnie o 15:00 wystartował VII Bieg Wolności rozgrywany na dystansach: „Piątki z plusem” 5,5 km oraz na dystansie głównym 10 km. Podobnie jak w ubiegłym roku zawodnicy wystartowali z terenu kijskiej Kasztelani i pobiegli gminnymi oraz powiatowymi drogami przez urokliwe tereny naszej Gminy.

Warto podkreślić, że z roku na rok zawody cieszą się coraz większą popularnością, co potwierdza kolejny frekwencyjny rekord. W ubiegłym roku do startu stanęło 130 zawodników, natomiast w obecnej edycji udział wzięło aż 161 biegaczek i biegaczy. Dzięki tak licznemu zainteresowaniu Bieg Wolności kolejny rok z rzędu dzierży tytuł największego biegowego wydarzenia na Ponidziu!

Oprócz świetlnej pogody, pięknych medali i atrakcyjnych nagród największym atutem była radość biegaczy, przyjemna atmosfera oraz wszechobecny uśmiech i głośny doping kibiców na trasie!

Rekordowa liczba uczestników przełożyła się na rekordowe wyniki, bowiem na obu dystansach tryumfujący zawodnicy ustanowili rekordy trasy zarówno wśród kobiet jak i mężczyzn. Najszybszy na głównym dystansie był Tomasz Biskupski, który 10 km przebył w czasie 33 minuty i 26 sekund, poprawiając tym samym ubiegłoroczny rekord trasy o 29 sekund. Wśród kobiet wygrała Lidia Czarnecka, która na pokonanie 10 km potrzebowała 43 minut i 57 sekund. Świetne wyniki zostały osiągnięte również na dystansie „Piątki z plusem”: wśród Pań wygrała Małgorzata Czarnota, a najszybszy z Panów był, podobnie jak rok wcześniej Rafał Czarnecki z Bliżyna.

Nie zabrakło również nagród dla licznie występujących zawodników z Ponidzia. Przyznano tytuły najlepszym biegaczką i biegaczom z powiatu pińczowskiego i gminy Kije:

Najlepszy zawodnik powiatu pińczowskiego na 10 km: Krystian Dylawerski

Wszyscy wyżej wymienieni zwycięscy w głównych kategoriach oprócz pięknych pucharów otrzymali również atrakcyjne nagrody finansowe za zwycięstwo. Z kolei każdy kto ukończył bieg został obdarowany na mecie pamiątkowym medalem. Warto także dodać, że na starcie stanęła liczna reprezentacja biegaczy z Gminy Kije, w tym reprezentanci organizatorów, zawodniczki i zawodnicy szkół podstawowych oraz lokalni pasjonaci biegania.

Udział w biegu wzięli także uczniowie szkół: ZSCKR w Chrobrzu oraz Liceum Ogólnokształcącego im. H. Kołłątaja z Pińczowa wraz z opiekunami. Organizatorzy dziękują patronom honorowym zawodów: Wójtowi Gminy Kije Tomaszowi Socha oraz Staroście Pińczowskiemu Marcinowi Wojniakowi.

Za pomyślność i dobry przebieg imprezy odpowiedzialni byli organizatorzy imprezy: Samorządowa Instytucja Kultury Kasztelania i Dyrektor SIK Piotr Magdziarz, Urząd Gminy w Kijach oraz Radny Rady Powiatu Pińczowskiego Sylwester Fiuk. Patronami medialnymi była Telewizja Ponidzie. O opiekę medyczną oraz zabezpieczanie zawodów zadbała policja a także strażacy ochotnicy z Kij i Włoszczowic.

Czekając i odliczając czas do kolejnej edycji zachęcamy do ruchu i treningów, bicia rekordów i dobrej sportowej zabawy przez cały rok! Zapraszamy również do fotorelacji i do zobaczenia w kolejnej, VIII edycji Biegu Wolności!

Pełne wyniki zawodów:

Dodatkowo jako ciekawostkę przedstawiamy jak kształtowała się frekwencja podczas dotychczas organizowanych edycji Biegu Wolności: