VI Bieg Wolności – Kije 2023 – po raz kolejny przyciągnął tłumy biegaczy!

W niedzielę, 4 czerwca punktualnie o 15:00 wystartował VI Bieg Wolności rozgrywany na dystansach: „Piątki z plusem” 5,5 km oraz na dystansie głównym 10 km. Podobnie jak w ubiegłym roku zawodnicy wystartowali z terenu kijskiej Kasztelani i pobiegli gminnymi oraz powiatowymi drogami przez urokliwe tereny naszej Gminy.

Warto podkreślić, że z roku na rok zawody cieszą się coraz większą popularnością i ustalony w tej edycji limit 130 miejsc wykorzystany został w mgnieniu oka, a zainteresowanie było znacznie większe. Tak wysoka frekwencja sprawia, że Bieg Wolności stał się największym biegowym wydarzeniem na Ponidziu! Mamy nadzieję utrzymać tę dobrą passę.

Oprócz świetlnej pogody, pięknych medali i atrakcyjnych nagród największym atutem była radość biegaczy, przyjemna atmosfera oraz wszechobecny uśmiech i głośny doping kibiców na trasie!

Rekordowa liczba uczestników przełożyła się na rekordowe wyniki, bowiem na obu dystansach tryumfujący zawodnicy ustanowili rekordy trasy zarówno wśród kobiet jak i mężczyzn. Najszybszy na głównym dystansie był Michał Bąk z zespołu Czarnecki Running Team, który 10 km przebył w czasie 33 minuty i 55 sekund, poprawiając tym samym ubiegłoroczny rekord o ponad 2 minuty. Na tym samym dystansie wygrała Basia Przeworska z Łącznej, która również pobiła kobiecy rekord trasy wbiegając na metę po 42 minutach i 35 sekundach. Warto dodać, że Pani Basia wygrała także rok wcześniej. Świetne wyniki zostały osiągnięte również na dystansie „Piątki z plusem”: wśród Pań wygrała Katarzyna Pawłowska ze Starochęcin, a najszybszy z Panów był Rafał Czarnecki z Bliżyna.

Nie zabrakło również nagród dla licznie występujących zawodników z Ponidzia. Przyznano tytuły najlepszym biegaczką i biegaczom z powiatu pińczowskiego i gminy Kije:

Najlepszy zawodniczka Gminy Kije na 5,5 km: Zuzanna Zacharz               
Najlepszy zawodnik Gminy Kije na 5,5 km: Hubert Cichoń          
Najlepsza zawodniczka Gminy Kije na 10 km: Marzena Suchorab           
Najlepszy zawodnik Gminy Kije na 10 km: Grzegorz Janusek

Najlepszy zawodniczka powiatu pińczowskiego na 5,5 km: Paulina Klasińska    
Najlepszy zawodnik powiatu pińczowskiego na 5,5 km: Hubert Grzywna                           
Najlepsza zawodniczka powiatu pińczowskiego na 10 km: Renata Wojtaś                          
Najlepszy zawodnik powiatu pińczowskiego na 10 km: Krystian Dylawerski                       

Wszyscy wyżej wymienieni zwycięscy w głównych kategoriach oprócz pięknych pucharów otrzymali również atrakcyjne nagrody finansowe za zwycięstwo. Z kolei każdy kto ukończył bieg został obdarowany na mecie pamiątkowym medalem. Warto także dodać, że na starcie stanęła liczna reprezentacja biegaczy z Gminy Kije, w tym reprezentanci organizatorów, zawodniczki i zawodnicy szkół podstawowych oraz lokalni pasjonaci biegania.

Za pomyślność i dobry przebieg imprezy odpowiedzialni byli organizatorzy imprezy: Samorządowa Instytucja Kultury Kasztelania i Dyrektor SIK Piotr Magdziarz, Urząd Gminy w Kijach oraz Radny Rady Gminy Kije Sylwester Fiuk. Patronami medialnymi była Telewizja Ponidzie. O opiekę medyczną oraz zabezpieczanie zawodów zadbała policja a także strażacy ochotnicy z Kij, Włoszczowic, Umianowic i Kliszowa.

Mimo, że emocje tegorocznych zawodów jeszcze nie opadły, już teraz śmiało zapraszamy wszystkich na kolejną edycję za rok! Limit miejsc na pewno będzie zwiększony i miejsca dla nikogo nie zabraknie. Zachęcamy do ruchu i treningów, bicia rekordów i dobrej sportowej zabawy przez cały rok! Zapraszamy również do fotorelacji i do zobaczenia! J

Tekst: Sylwester Fiuk


Skip to content
Copy link
Powered by Social Snap