V Bieg Wolności – Kije 2022 – wyniki, fotorelacja

W niedzielę, 19 czerwca punktualnie o 14:00 wystartował V Bieg Wolności rozgrywany na dystansach 5 km oraz 10 km. Tegoroczna edycja była wyjątkowa i niepowtarzalna z wielu powodów. Przede wszystkim zawody po raz pierwszy wystartowały z Kij, siedzibą biura zawodów była Kasztelania, a nie jak poprzednio Umianowice. Po drugie został poprawiony frekwencyjny rekord i limit miejsc przewidziany w regulaminie został w pełni wykorzystany! Wydano aż 100 pakietów startowych. Zawody finalnie ukończyło 97 osób, co czyni bieg Wolności najchętniej odwiedzanym przez biegaczy w całym powiecie pińczowskim! Do tego można dodać (nieco humorystycznie) rekord temperatury, która sięgała aż 35 stopni Celcjusza, co sprawiło, że trud pokonywania trasy był dużo większy niż zwykle.

Gorąca atmosfera nie przeszkodziła w osiąganiu świetnych wyników. Najlepsi w zawodach byli na dystansie 10 km Tomasz Gawroński z Jędrzejowa, który trasę pokonał w czasie 36 minut i 6 sekund. Najlepszej z kobiet Barbarze Przeworskiej przebiegnięcie trasy zajęło 45 minut i 47 sekund. Z kolei na dystansie 5 km tryumfowali Hubert Zawierucha (21:07) oraz Małgorzata Czarnota (22:10). Nie zabrakło również nagród dla licznie występujących zawodników z Ponidzia. Przyznano tytuły najlepszym biegaczką i biegaczom z powiatu pińczowskiego i gminy Kije:

Najlepszy zawodniczka Gminy Kije na 5 km: Katarzyna Fiuk (Borczyn)
Najlepszy zawodnik Gminy Kije na 5 km: Paweł Chwaliński (Czechów)
Najlepsza zawodniczka Gminy Kije na 10 km: Marzena Suchorab (Włoszowice)
Najlepszy zawodnik Gminy Kije na 10 km: Robert Lasak (Gołuchów)

Najlepszy zawodniczka powiatu pińczowskiego na 5 km: Dominika Wojtaś
Najlepszy zawodnik powiatu pińczowskiego na 5 km: Mieczysław Pikulski
Najlepsza zawodniczka powiatu pińczowskiego na 10 km: Paulina Klasińska
Najlepszy zawodnik powiatu pińczowskiego na 10 km: Jan Kasza

Wszyscy wyżej wymienieni zwycięscy oprócz pięknych pucharów otrzymali również atrakcyjne nagrody rzeczowe, a to dzięki sponsorowi zawodów – firmie Nexera. Z kolei każdy kto ukończył bieg został obdarowany na mecie pamiątkowym medalem. Warto także dodać, że na starcie stanęła liczna reprezentacja Liceum Ogólnokształcącego z Pińczowa, grupy biegowej 5 Sów Run Team Pińczów oraz aż 16 osób z Gminy Kije, a wśród nich Wójt Gminy Tomasz Socha oraz przedstawiciele organizatorów imprezy: Dyrektor SIK Kasztelania Piotr Magdziarz oraz Radny Rady Gminy Kije Sylwester Fiuk. Patronami medialnymi biegu było Radio Kielce oraz Telewizja Pińczów, a nieopisaną rolę odegrali kibice, którzy nie tylko na mecie witali brawami przybyłych, ale również dopingowali na trasie w Kijach oraz Kokocie. O opiekę medyczną oraz zabezpieczanie zawodów zadbała policja a także strażacy ochotnicy z Kij i Włoszczowic.

Jako, że ilość chętnych do startu w zawodach przerosła oczekiwania organizatorów już teraz śmiało zapraszamy wszystkich na kolejną edycję za rok! Limit miejsc na pewno będzie zwiększony. Kto z Was boi się dystansów ma cały rok na przygotowania, a warto, bo „w zdrowym ciele zdrowy duch”! Zapraszamy do fotorelacji i do zobaczenia!