Letni turniej piłki nożnej przechodzi do historii!

Nie tak dawno w ramach podsumowania wakacyjnych zawodów siatkówki plażowej pisaliśmy o genezie pierwszej edycji, wyliczając lata rozgrywania zawodów i ilość edycji. W przypadku letnich zawodów piłki nożnej bardzo trudno określić rok, będący początkiem rozgrywania turniejów, a tym samym, która edycja odbywa się w minioną niedzielę. Wiąże się to z faktem, że w piłkę nożną w Gminie Kije gra się od pokoleń, a zawody w tej dyscyplinie ciszą się niesłabnącą popularnością.

Do tegorocznych rozgrywek o Puchar Wójta zgłosiły się 4 zespoły: Wierzbica, Old Boy Team, Włoszczowice, Lux Torpeda. Punktualnie o 9:00 odbyło się uroczyste otwarcie, a już kilka minut później rozpoczęła się rywalizacja w systemie każdy z każdym. Mecze trwały po 30 minut, a na boisku w każdym teamie przebywało 9 zawodników.

Tryumfowały, podobnie jak przed rokiem Włoszczowice, a biorąc pod uwagę, że zawodnicy z tej wsi wygrali również zmagania siatkarskie śmiało można ich nazwać królami letnich kijskich zawodów. Drugą pozycję wywalczył zespół Lux Torpeda, w którym średnia wieku była najniższa, co napawa optymizmem na przyszłość. Podium uzupełniła Wierzbica, a tuż za nim znaleźni się piłkarze drużyny Old Boy Team.

Wręczono także nagrody indywidualne. Najlepszym strzelcem z czterema bramkami został Maciej Parlicki, a bramkarzem Łukasz Piwowarczyk, który zadebiutował w zawodach po kilku letniej przerwie. Wszystkim uczestnikom składamy serdeczne gratulacje i zapraszamy za rok.