Samorządowa Instytucja Kultury KASZTELANIA w Kijach

TURNIEJ SIATKARSKI ZA NAMI!

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 86477252_501857604092335_8640807135296356352_n

 

 

W minioną niedzielę na hali ZPO w Kijach odbyła się kolejna edycja turnieju siatkarskiego o puchar Wójta Gminy. Zawody co roku przyciągają liczne grono sympatyków siatkówki. Po ubiegłorocznym frekwencyjnym rekordzie dziewięciu drużyn, również i w tym zawodnicy dopisali, a osiem zespołów, które stanęły do walki o zwycięstwo to: OSP Kije, Borczyn, Kliszów, Lipnik, Umianowice, Włoszczowice, Stawiany oraz gościnnie Liceum Ogólnokształcące z Pińczowa.

Wszyscy uczestnicy mięli dużo szans do pokazania swoich umiejętności, bowiem już w pierwszej fazie rozgrywek każdy team rozegrał po trzy mecze. Rywalizacja grupowa (grupa A i grupa B) wyłoniła po dwoje półfinalistów z każdej grupy. Najlepsi w pierwszej fazie okazali się zawodnicy z Borczyna i Lipnika, a drugie miejsca zajęły Stawiany i Liceum Ogólnokształcące prowadzone przez trenera Krzysztofa Marszalika. W półfinałach bez starty seta wygrywali zwycięscy grup, a tym samym finał był powtórką rywalizacji dwóch najlepszych zespołów z ubiegłego roku. Zanim nastąpiły największe emocje 3 miejsce zdobyły Stawiany. W wielkim finale rywalizacja była niesamowicie zacięta o czym świadczy fakt, że do końcowego rozstrzygnięcia potrzebny był tie-break, w którym na przewagi wygrał Lipnik, a Borczyn trzeci rok z rzędu zdobył wicemistrzostwo.

Zawody odbyły się w koleżeńskiej, miłej atmosferze, a w każdym z szesnastu meczów rywalizacji dało się zauważyć ogromną pasję i zaangażowanie.

Końcowa tabela:

 1. Lipnik
 2. Borczyn
 3. Stawiany
 4. Liceum Ogólnokształcące z Pińczowa
 5. OSP Kije
 6. Włoszczowice
 7. Umianowice
 8. Kliszów

 

tekst: Sylwester Fiuk