Samorządowa Instytucja Kultury KASZTELANIA w Kijach

Zakończenie sezonu motocyklowego w Kasztelanii


29.09.2019 w SIK Kasztelania odbyło się Zakończenie Sezonu Motocyklowego z Wolną Grupą Motocyklową Ponidzie. Na obiekty Kasztelanii licznie przybyli motocykliści z różnych zakątków województwa świętokrzyskiego. Nasi goście byli pod wrażaniem samego obiektu i miejsca. Chętnie zwiedzali zakamarki naszego Kijskiego zamku. Spotkanie rozpoczęło się Mszą Świętą Polową, którą odprawił ksiądz proboszcz Leszek Kowalczyk. Następnie odbyła się parada motocyklowa po terenach gminy Kije. Kawalkada motocykli, a wśród nich również Buskie Klasyki przemierzające kolejno miejscowości Kokot, Kliszów, Rębów, Borczyn Wierzbica, Kije zrobiła piorunujące wrażenie na wszystkich mieszkańcach. Po powrocie do Kasztelanii był czas na ciepłą grochówkę.
Zawitała do nas również PSP Pińczów wraz z Panem Zbigniewem Skrzypkiem – ratownikiem medycznym, który w barwny sposób opowiadał na temat zasad udzielania pierwszej pomocy.
Po ciepłym posiłku oraz pokazie dotyczącym pierwszej pomocy przyszedł czas na muzyczną ucztę. Odwiedzili nas uczestnicy IX edycji znanego programu muzycznego The Voice Of Poland. Na kasztelańskiej scenie, po raz pierwszy w historii tego obiektu mieliśmy niezwykłe muzyczne połączenie. Michał Steciak – tenor liryczny, Maksymilian Kwapień, który - jak sam o sobie mówi - „Wskrzesza Rock & Rolla” oraz Daniel Warakomski muzyk, tekściarz, wokalista krakowskiego zespołu "Sick Saints" to mieszanka iście wybuchowa. Było mocne uderzenie i bardziej liryczne momenty. Występ zakończony został wspólnym wykonaniem utworu „We will rock you” - Queen odśpiewany dwukrotnie wraz z publicznością (a cappella).

Kochani w tym miejscu składamy gorące podziękowania:
• Wójtowi Gminy Kije Tomaszowi Socha (za patronat honorowy oraz otwartość na nowe pomysły)
• WGM Ponidzie (Rafałowi Czapli i całej ekipie z WGM) – bez was na pewno by się to nie udało
• KPP Pińczów, OSP Kije i Włoszczowie (za zabezpieczenie parady motocyklowej)
• PSP Pińczów (pokaz pierwszej pomocy)
• ZPO Kije (przygotowanie posiłku)
I najważniejsze. Gorące podziękowania dla Państwa - mieszkańców naszej gminy. Jesteśmy dla Was.

Ps. Show Must Go On…..

Pozdrawiamy
SIK Kasztelania

 

Zaproszenie na koncert w Kasztelanii

 

Daniel Warakomski, Michał Steciak, Maksymilian Kwapień

już 29 września 2019 r. o godz. 18:00 w Kasztelanii

Motocykle i dobra muzyka w Kasztelanii

Zakonczenie sezonu2019

 

Kochani dzieje się dzieje….. machina ruszyła. Mamy niesamowitą przyjemność zaprosić Was do udziału w zakończeniu sezonu motocyklowego razem WGM Ponidzie, które odbędzie się na Kasztelanii. Patronat honorowy nad imprezą objął Wójt Gminy Kije Tomasz Socha.

Jeśli lubicie motoryzację będzie to świetna okazja do tego by nieco przyjrzeć się z bliska motocyklom, zrobić pamiątkowe zdjęcie i pewnie porozmawiać z osobami, które tworzą to niezwykłe środowisko. Znajdzie się coś dla fanów starych zabytkowych samochodów, odwiedzą nas również Buskie Klasyki.

Spotkanie zaczniemy Mszą Świętą polową w Kasztelanii, po której nastąpi parada motocyklowa po gminie Kije.

Bezpieczeństwo ważna kwestia, dlatego będzie z nami PSP Pińczów oraz KPP Pińczów. Zaprezentowany zostanie pokaz udzielania pierwszej pomocy.

Kasztelania staje się miejscem otwartym na nowe przedsięwzięcia również i te muzyczne. Podczas imprezy usłyszymy trzech ciekawych i wyjątkowych wokalistów - znanych z programu The Voice Of Poland. Czy możliwy jest występ klasyka i rockowców na jednej scenie?? Koniecznie musicie Państwo być z nami żeby się o tym przekonać. Michał Steciak, Daniel Warakomski i Maksymilian Kwapień w programie The Voice Of Poland występowali w drużynie Piotra Cugowskiego, a już 29 września 2019 zaśpiewają dla Państwa.

ZAPRASZAMY DO KASZTELANII NA ZAKOŃCZENIE SEZONU MOTOCYKLOWEGO Z WGM PONIDZIE.

Pozdrawiamy
SIK Kasztelania