Samorządowa Instytucja Kultury KASZTELANIA w Kijach

 • baner5.jpg
 • baner4.jpg
 • baner3.jpg
 • baner2.jpg
 • baner1.jpg
 • Start

Zaproszenie

lgd2018

Spotkanie z Mistrzem

 


Wójt Gminy Kije – Krzysztof Słonina zaprasza na spotkanie

z Siostrą Małgorzatą Chmielewską


Moderatorem spotkania będzie prof. Stanisław Żak
Kasztelania 15.06.2018 r. /piątek/ godz. 17:00

 


 

 

chmielewska

Siostra Małgorzata Chmielewska to człowiek – instytucja.

Przełożona Wspólnoty Chleb Życia, absolwentka biologii na Uniwersytecie Warszawskim, pracowała jako katechetka z niewidomymi dziećmi w Laskach, organizowała pomoc dla kobiet z więzienia przy Rakowickiej w Warszawie.

W 1990 roku wstąpiła do Wspólnoty Chleb Życia w Bulowicach koło Kęt. W 1998 roku złożyła śluby wieczyste we Francji. Prowadzi domy dla bezdomnych, samotnych matek, noclegownie dla kobiet i mężczyzn. Propagatorka ekonomii społecznej, aktywnego przeciwdziałania wykluczeniu społecznemu. W Zochcinie i Jankowicach w powiecie opatowskim prowadzi dom Wspólnoty, gospodarstwo rolne i trzy manufaktury: szwalnię, stolarnię i przetwórnię owoców i warzyw. Ma czworo adoptowanych dzieci. Nagrodzona za działalność społeczną między innymi medalem Świętego Jerzego, Nagrodą Ministra Pracy i Polityki Socjalnej. Uhonorowana nagrodą Laur Świętokrzyski w kategorii Człowiek Roku 2012 – nagrodę przyznawaną przez wojewodę świętokrzyskiego za wybitne zasługi dla regionu. Siostra Chmielewska stara się pomagać przede wszystkim kobietom, które nie mają szans na znalezienie pracy na otwartym rynku, są długotrwale bezrobotne, nie mają kwalifikacji, mają skończone 50 lat. Przez dziesięć lat istnienia szwalni, stolarni oraz przetwórni wykształciła w nich prawie 60 osób. Ponad 100 osób ukończyło różne kursy zawodowe dające konkretne kwalifikacje. Co roku kilkanaście z nich znajduje pracę na otwartym rynku.

Siostra Chmielewska to także bardzo skuteczna bizneswoman. W prowadzonych przez Fundację manufakturach powstają domowe przetwory ze „Spiżarni prababuni” oraz piękne, rustykalne sukienki, piżamki, szlafmyce i czepki, bielizna pościelowa i stołowa. Te ostatnie produkty reklamują w sieci telezakupowej Mango Zygmunt Chajzer, popularny prezenter telewizyjny i Bożena Dykiel, znakomita aktorka. Chajzer za własne pieniądze zrealizował spot reklamowy, oboje z Bożeną Dykiel wystąpili w nim charytatywnie, aby wesprzeć działalność Fundacji Domy Wspólnoty Chleb Życia.

Źródło:

http://www.echodnia.eu/strefa-biznesu/firma/a/siostra-chmielewska-nominowana-do-biznesowej-nagrody,10184130/

Zaproszenie

biblioteka mysliwski

II Zielony Bieg Wolności w biało – czerwonych barwach

Za nami już drugi Zielony Bieg Wolności rozegrany w malowniczych terenach NATURY 2000 w Umianowicach. Pomimo początkowych obaw, ze względu na długi weekend,  w zawodach uczestniczyła duża grupa biegaczy co dla organizatorów zawsze jest źródłem wielkiej satysfakcji. Tegoroczny bieg miał mocny akcent patriotyczny ze względu na 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Żeby wyraźnie zaznaczyć niecodzienną okazję, organizatorzy wszystkim zajmującym trzy pierwsze miejsca we wszystkich kategoriach wręczyli biało – czerwone szaliki.

Pomimo wysokiej temperatury, zawody przebiegły bez zakłóceń i kontuzji. Uczestnicy zawodów podkreślali urokliwość trasy, życzliwość i sprawność organizatorów oraz świetną, sportową atmosferę.


Nie moglibyśmy przeprowadzić zawodów gdyby nie nasi niezawodni przyjaciele.


Poniżej lista osób bez których bieg nie mógłby się odbyć:
- Adam Jarubas – Marszałek Województwa Świętokrzyskiego
- Mieczysław Sas – firma SAS
- Wojciech Legawiec – Uzdrowisko Busko
- Tadeusz Gryc, Jerzy Pamuła  – Uzdrowisko „Włókniarz”
- PSB MRÓWKA
- Grzegorz Żądło – katowice24.info.pl
- Marek Płachta – NATUR-VIT
- Paweł Piątek- Kazimierska Agencja Drukarska
- Jarosław Lesiak – Nadleśnictwo Chmielnik


Współorganizatorem zawodów był dyrektor ZŚiNPK Tomasz Hałatkiewicz. Specjalne podziękowania dla Bogdana Wojtasika za przygotowanie trasy. Wielkie serdeczności kierujemy pod adresem prezesa OSP Kije Pawła Fiuka a na jego ręce przekazujemy podziękowania druhom z Kij i Włoszczowic. Bez przyjaciół nie moglibyśmy przeprowadzić imprezy. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy i prosimy… Pamiętajcie o nas za rok.

Wyniki: II Zielony Bieg Wolności - Umianowice 2018.pdf

 

 • 1 (Copy)
 • 2 (Copy)
 • 3 (Copy)
 • 4 (Copy)
 • 5 (Copy)
 • 6 (Copy)

Turniej łuczniczy w Kijach

Sukcesem reprezentantów Rudy Śląskiej i Włoszczowic zakończył się Łuczniczy Turniej o Puchar Niepodległej który odbył się w sobotę 02.06.2018 r. na obiektach Kasztelanii. Organizatorem zawodów był ULKS z Włoszczowic z trenerem Grzegorzem Woźniczko.
Pomimo trudnych warunków atmosferycznych, piekącego słońca i wysokiej temperatury zawody zarówno pod względem organizacyjnym jak i sportowym należy zaliczyć do udanych. Dobra atmosfera i życzliwość gospodarzy sprawiły, że sportowcy opuszczali Kasztelanię w świetnych humorach, „odgrażając” się, że jeszcze do nas wrócą.
Było nam miło również z tego powodu, że bardzo pozytywne wrażenie na gościach zrobił sam obiekt, jego położenie i malowniczość.

 

 • 1 (Copy)
 • 2 (Copy)
 • 3 (Copy)
 • 4 (Copy)
 • 5 (Copy)
 • 6 (Copy)