Samorządowa Instytucja Kultury KASZTELANIA w Kijach

WAŻNA INFORMACJA

 

 

UWAGA ! ! !


Przypominamy, że ze względów bezpieczeństwa

na terenie Kasztelanii obowiązuje


BEZWZGLĘDNY ZAKAZ WCHODZENIA NA ZAMARZNIĘTE STAWY

Trzej królowie / + 1 / w Kasztelanii

 

  • 001
  • 002
  • 003
  • 004
  • 005
  • 006

 

W sobotni wieczór w święto Trzech Króli, przy dźwiękach orkiestry grającej Jungle Bells do Kasztelanii przybyli czterej królowie z kadzidłem i …słodyczami, którymi poczęstowali wszystkich uczestników noworocznego spotkania „… do Betlejem”. Podczas wspólnego świętowania na kasztelańskiej scenie w okolicznościowym programie poetyckim zaprezentowali się uczniowie ZPO w Kijach przygotowani przez panie Małgorzatę Gawior i Wiesławę Zając oraz muzycy kasztelańskiej orkiestry, tym razem występujący w zespołach kameralnych, z repertuarem kolędowym.
Do wspólnego śpiewu zachęcali artyści z zespołów śpiewaczych Górki i Kasztelanie. Pięknie zabrzmiały śpiewane razem z gośćmi najpopularniejsze polskie kolędy. Warto również odnotować udany debiut w roli pianisty Kuby Miśtala.

Świąteczne spotkanie było także okazją do wręczenia przez władze gminy nagród w konkursie na BOŻONARODZENIOWĄ KARTKĘ ŚWIĄTECZNĄ. Zwieńczeniem wieczoru były długie rozmowy przy świątecznym stole.


Do następnego świętowania.

Rozstrzygnięcie konkursu na BOŻONARODZENIOWĄ KARTKĘ ŚWIĄTECZNĄ

 

  • 001 (Copy)
  • 002 (Copy)
  • 003 (Copy)
  • 004 (Copy)
  • 005 (Copy)
  • 006 (Copy)

 


Uprzejmie informujemy, że w dniu 27 grudnia 2017 r. pod przewodnictwem Pani Doroty Serhej odbyło się posiedzenie Komisji Konkursowej do oceny prac w KONKURSIE NA BOŻONARODZENIOWĄ KARTKĘ ŚWIĄTECZNĄ.

Komisja oceniła  prace w trzech grupach wiekowych:
•    I Grupa -  uczniowie szkół podstawowych / od 0 do VI klasy /
•    II Grupa -  młodzież z gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych
•    III Grupa – dorośli

Komisja Konkursowa wyróżniła:

Grupa I:
I MIEJSCE:
- Dziewięcka Iga
- Dudała Franciszek

II MIEJSCE:
- Usnarska Monika
- Foks Maciej
- Amelia Baran

III MIEJSCE:
- Kacper Pak
- Patrycja Pak

WYRÓŻNIENIA:
- Julia Tomaszek
- Julia Rakuś

Grupa II:
I MIEJSCE:
- Wiktoria Woźniak

Grupa III:
I MIEJSCE:
- Agnieszka Dziewięcka

II MIEJSCE:
- Sygut Anna